Wycieczka do Skansenu w Olsztynku

Skansen_1.jpgop1a.jpgmłyn.jpg

Dnia 2 października 2008r zorganizowaliśmy klasie IIc wyjazd do Olsztynka. Zwiedziliśmy skansen i hutę szkła ozdobnego. Uczestniczyliśmy w lekcji kaligrafii, siedzieliśmy w klasie ogrzewanej piecem i pisaliśmy piórem ze stalówką maczaną w atramencie z kałamarza. Wycieczka była nagrodą za najlepsze wyniki w szkolnym konkursie zbiórki puszek i baterii w roku szkolnym 2007/2008 Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. Pogoda i humory nam dopisały.

Konkurs o zdrowiu dla klas drugich

healthy%20snack.gifjedzonko.jpg behealthy1.jpg

28 maja 2009 r. w świetlicy szkolnej spotkały się klasy drugie, aby sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Rozegrane zostały konkurencje wiedzowe ( rozwiązanie krzyżówki, odpowiedzi na pytania, układanie haseł, wyklejanka zdrowego człowieka) i sprawnościowe – marsz z książką na głowie. Spotkanie uprzyjemniło nam wspólne śpiewanie, jak również przygotowane Gosię, Zosię, Julkę i Maję (kl .IIb i IIc) scenki i wierszyki o tematyce zdrowotnej. Każda klasa otrzymała nagrodę książkową - „Anatomia człowieka” i woreczek zdrowej, świeżutkiej marchewki.

Konkurs na ekorzeźbę


EKORZEŹBY on PhotoPeach

Konkurs literacki - "Jestem przyjacielem zwierzat"

Zakup donic i kwiatów

Apel z okazji Święta Ziemi

earth_day.jpg earthhh.jpg


29 kwietnia 2009 r. dzieci z klas III a i III b przygotowały przedstawienia o segregacji odpadów i żuciu ekologicznym. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenki o naszej planecie- Ziemi. Wysłuchaliśmy hasła dotyczące ochrony środowiska, segregacji śmieci, zdrowego stylu życia. Obejrzeliśmy pokaz mody ekologicznej wykonanej z papieru, plastikowych butelek, kolorowych zakrętek, folii. Odbyły się konkursy wiedzy i zręcznościowe min. rzut śmieciem
( plastikową butelką i puszką aluminiową) do kosza, łowienie butelki na ekowędkę. Przy okazji spotkania podsumowaliśmy całoroczne szkolne konkursy zbiórki puszek i baterii. Najbardziej aktywne klasy otrzymały nagrody książkowe sfinansowane ze środków Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, które otrzymaliśmy dzięki współpracy z p. Alicją Szarzyńską z OCEE.

Szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych

Recycling-Batteries.jpg what-rubbish-recycle-bin.jpg puszki.jpg

Zbiórka baterii i aluminiowych puszek w naszej szkole trwała od IX 2008 r. do V 2009r.
Do akcji zaangażowane były całe rodziny, o czym świadczą ilości zebranych odpadów.
Zbierane puszki i baterie były skrupulatnie zapisywane w specjalnym zeszycie i systematycznie podliczane. Wyniki podawane były na bieżąco wszystkim zainteresowanym.. Aby nagrodzić jak najwięcej dzieci szukaliśmy sponsorów co jak wiemy nie jest prostą sprawą ( zdobyliśmy min. 36 wejściówek do kina Helios).

Wyróżnione klasy:
- zbiórka baterii: I c -1522 sztuki; II c-1307; III b- 1294; I b- 1185
- zbiórka puszek: II a- 5501 sztuk; II c- 4767; III b- 3544; I b- 3179; III a-3069; IV a- 1803

Konkurs REBY

REBA-logo.gif

Za oddane baterie otrzymaliśmy nagrody w postaci koszulek z logo firmy REBA, które otrzymali wyróżniający się w ekologicznych akcjach uczniowie.